Nais webinar: doceniaj każdego dnia

„Sekrety doceniania: stwórz zaangażowany zespół” – taki był tytuł naszego webinaru. Można się było dowiedzieć: jak to robić, czy to trudna sztuka i jak to wpływa na zespół?

Kolejny już raz obchodziliśmy Dzień Doceniania Pracownika, który wypada w pierwszy piątek marca. Tego dnia byliśmy w Ringier Axel Springer Polska. Webinar prowadziła Iwona Grochowska, CEO Nais, a gościem była Monika Remiszewska, People&Development Director RASP.

– Często obserwuję firmy i ich szefów, którzy uznają, że docenianie jest ważnym tematem, dostrzegają wagę doceniania, ale ostatecznie traktują je jako miły element dnia – mówiła Iwona Grochowska. I dodała, że warto zadbać, by docenianie:

  1. zostało nazwane
  2. znalazło swoje odzwierciedlenie w wartościach
  3. stało się elementem strategii employer-brandingowej w firmie.

Jak do doceniania podchodzą w Ringier Axel Springer Polska?

– Docenianie powinno być częścią kultury organizacyjnej, a nie tylko happeningiem z okazji Dnia Doceniania – stwierdziła Monika Remiszewska.

Podkreśliła, że to długi i niełatwy proces – ale warto go przejść. Opowiedziała, jak w RASP, już od trzech lat trwały wysiłki nad opracowaniem wartości, określeniem kultury organizacyjnej i że w proces zaangażowani zostali wszyscy: pracownicy, menedżerowie i zarząd. W warsztatach, podczas których wybierano hasła do dalszej pracy, wzięło udział pół tysiąca pracowników!

Dziś RASP może się pochwalić, że z mapy ważnych haseł jak „szacunek”, „feedback”, „współpraca”, „innowacyjność” i wielu innych, po kolejnych kreatywnych spotkaniach wybrano trzy wartości: odkrywamy, gramy, dbamy. – Wartości wypełniliśmy treścią, pożądanymi zachowaniami, a także kompetencjami – mówiła Monika Remiszewska.

W dbałości właśnie jest wartość wynikająca z Dnia Doceniania Pracownika – czyli dbałość o siebie, o innych, docenianie ich postaw, zachowań.

Kto jest w takim razie odpowiedzialny za wprowadzenie kultury doceniania w organizacji? Dział HR? Zarząd? A może ktoś inny?

Iwona Grochowska i Monika Remiszewska zgodnie stwierdziły, że najważniejszym ogniwem w budowaniu kultury doceniania są bezpośredni szefowie. Liderzy – nawet najmniejszych zespołów.

Jak w takim razie doceniać? Jakie są te sekrety efektywnego doceniania?

Iwona Grochowska podała 5 czynników, które pozwolą szefom tworzyć wokół siebie atmosferę szczerego feedbacku i doceniania.

O czym jeszcze rozmawiały Iwona Grochowska i Monika Remiszewska – dowiesz się, gdy obejrzysz powtórkę webinaru <LINK>.

Posłuchaj o Dniu Doceniania Pracownika w Radiu Kolor:

Przeczytaj też artykuł Iwony Grochowskiej „Docenianie w Nais to coś więcej niż fajna apka” <LINK>.

Od lewej: Monika Remiszewska i Iwona Grochowska

 

 

 

 

 

Od lewej: Monika Remiszewska i Iwona Grochowska

Podobał ci się ten artykuł? Podziel się nim używając hashtaga #WeAreNais